ÜZÜM

İleri Tarim olarak, 310 dekarı aşan kendi bağlarımızda modern bağcılık yöntemleri ile izlenebilir ve ilaç kalıntısız üzümler yetiştiriyoruz. İyi tarım uygulamaları ve uluslararası geçerli GLOBAL GAP sertifikasyonumuz ile bunu garanti altına alıyoruz.

Mevsiminde doğrudan bağlarımızdan ya da yıl boyu soğuk hava depolarımızdan üzüm tedarik ediyoruz.


grape1Sultaniye:
Etli, az asitli , çekirdeksiz beyaz bir üzümdür. Sultaniye sofralık ve kurutmalık olarak tüketilir. Tadının ne kadar güzel olduğu isminden bellidir.’ Sultanların ağzına layık’ anlamındadır. Yetişme alanı Ege Bölgesi olup, Manisa ovası ve Denizli’nin Çal platosu’dur.

grape2

 

RedGlobe: Sofralık bir çeşittir. Taneleri çok iridir. Rengi pembemsi kırmız şekildedir. Tane şekli yuvarlık ve hafif eliptik olup çok iridir. Salkımları konik olup yaklaşık 1 kg (1000 gram) gelmektedir. Salkım şekli yuvarlak olup sıklığı dolgundur.

 

grape6

 

 

Alphonse Lavallee : İri taneli orta mevsimde yetişen bir sofralık üzümdür. Tanenin rengi siyah-mor tonlardadır. 3 – 4 adet çekirdek ihtiva eden tanelerin şekli yuvarlaktır ve ağırlıkları da 7-9 gramdır. Tanelerin kabuğu biraz kalın olmakla birlikte, bu kalınlık yeme esnasında rahatsız edici değildir. Salkımları konik bir yapı gösterir ve dolgundur.

grape3

 

Çal Karası: Güney Ege’yi doğu–batı yönünde geçen Menderes nehrine komşu bir alan olan Çal platosu’nda yetiştirilen bir üzüm türüdür. Çalkarası etli ve sulu bir üzüm olup, gül, çilek, dut ve kuşburnu tadlarını içerir. Çalkarası, kırmızı bir üzüm olduğu için kırmızı şaraplarda kullanılır, roze şarapların da ideal hammaddesidir. Çalkarası yabancı üzüm çeşitleri ile kupaj edildiğinde bunların kalitesini yükseltmektedir.

grape5

Horoz Karası : Taneleri iri (8-10gr), mavi-siyah rekte, uzun eliptik şekilli, hoş kokulu, hem sofralık hem de şaraplık bir üzüm çeşitidir. Salkımları sıkı ve iri, görüntüsü dolgun ve çekicidir.

 

 

grape7

 

Öküzgözü: Öküzgözü, ülkemizde yetiştirilen en iri üzüm olarak bilinmesine karşın adı üzümün iriliğinden değil öküz gözü gibi koyu renkli olmasındandır. Yuvarlak ve koyu renklidir; yapılı, kalıcı, kırmızı meyvemsi, dolgun, hafif tanenli özellikleriyle yıllandırılmaya uygundur.

 

 

grape4

 

Boğazkere: Boğazkere, Anadolu’nun en eski ve yerli üzümlerindendir. Öküzgözüyle birleştiğinde harika bir şarap olmaktadır. Üzümün kabuklarında bulunan ve şaraba burukluk katan tanen oranı bu üzüm cinsinde çok fazladır. Burukluğun yanı sıra, baharlı tadı, şarap

 

field

gap-logo

iyi-logo

ifs-logo-IFBRC_logo

 ———————————————-

ISO_9001İleri Tarım, Doğal Fermantasyon Ltd. Şti’nin taze meyve ve sebzeler için tescilli markasıdır.